Cookies

Aviazon.ee veebileht kasutab küpsiseid, mistõttu leiad alljärgnevalt detailselt infot küpsiste kasutamise kohta ning nende eemaldamise või alleshoidmise kohta.

Mis on küpsis?

Küpsis on infokilluke, mis saadetakse veebilehe kaudu su arvuti kõvakettale. Need väikesed infoosakesed võimaldavad salvestada brausimisandmeid ning seega monitoorida veebilehe külastajaid. 

Enamus veebilehti kasutavad küpsiseid, sest need aitavad efektiivselt modifitseerida veebilehe sisu külastajale. Küpsised lubavad veebilehel pakkuda kasutajatele personaalset teenindust (näiteks, sa saad salvestada logimisinfo, hoida oste ostukorvis jms).

Küpsised on erinevad: ajutised küpsised (või sessiooniküpsised) – eemaldatakse, kui sulged brauseri; püsiküpsised – ei eemaldata ning püsivad, kuni need eemaldatakse või need aeguvad. 

Kuidas küpsist eemaldada?

Enamus veebilehitsejaid aktsepteerivad küpsiseid automaatselt. Sa võid oma lehitsejas küpsised välja lülitada, kuid pea meeles, et sa võid kaotada ligipääsu mitmetele funktsioonidele, mis on vajalikud veebilehe toimimiseks. Kui sa soovid rohkem infot küpsiste kohta, külasta lehekülge www.aboutcookies.org, kust sa leiad kõikehõlmava informatsiooni küpsiste keelamise ja eemaldamise kohta. Kui sa soovid eemaldada küpsiseid telefonist, loe telefonikasutaja juhiseid selle toimingu jaoks.

Küpsiste liigid:

Vajalikud küpsised: need küpsised on vajalikud, et saaksid veebilehel ringi liikuda ja sealseid funktsioone kasutada nagu näiteks saada ligipääsu veebilehe turvalistele aladele. Nende küpsisteta ei saa sa ligipääsu teenustele nagu näiteks veebiostlemine.

Sooritusega seotud küpsised: need küpsised koguvad infot selle kohta, kuidas sa veebilehte kasutad, milliseid lehti sa kõige sagedamini kasutad ning kas sulle kuvatakse veateateid. Need küpsised ei kogu infot külastaja identifitseerimiseks. Kõik need küpsised koguvad infot üldise külastuse kohta ning on seetõttu anonüümsed. Neid kasutatakse üksnes veebilehe arendamiseks ja täiendamiseks.

Funktsionaalsusega seotud küpsised: need küpsised võimaldavad  veebilehel meeles pidada sinu tehtud valikuid (näiteks su nimi, keel või piirkond) ning pakkuda personaliseeritud teenuseid. Nende küpsiste poolt kogutud info võib muuta anonüümseks ning sel juhul ei ole võimalik näha su brausimistegevusi teistel veebilehtedel. 

Turundusküpsised: neid küpsiseid kasutatakse sind potentsiaalselt huvitavate reklaamide näitamiseks. Neid kasutatakse ka selleks, et näidata reklaami ainult kindel arv kordi ning mõõta turunduskampaaniate efektiivsust.