Tingimused


1. Pilet

1.1. Tasutud lennupilet on reisija ja reisijaga kaasneva pagasi kehtiv reisidokument, mille alusel teostab vedaja reisijaveo. 

1.2. Reisija peab esitama lennupileti vedajale või vedaja poolt autoriseeritud isikule vastava nõudmise korral. Reisija peab kogu lennu vältel hoidma lennupileti alles, kui vedaja ei asenda seda ühegi teise võrdväärse dokumendiga.

1.3. Lennupilet kehtib ainult neile teenustele, mis on lennupiletil märgitud.

1.4. Lennupilet kehtib lennutranspordile lähtelennujaamast sihtlennujaama. Lennupilet ei kehti muule transpordile lennujaamade vahel. 

1.5. Lennupiletit ostes peab reisija maksma eraldi lennujaamatasusid, kui pole vastupidiselt märgitud.


2. Vedajal on õigus keelduda reisija ja pagasi vedamisest kui:

2.1. reisija rikub üldiseid õigusnorme;

2.2. reisija on ohtlik või häirib teisi reisijaid oma käitumisega;

2.3. reisija käitumine ohustab lendu või teisi reisijaid või kolmandate poolte vara;

2.4. reisija ei allu vedaja või pardatöötajate juhistele ja eeskirjadele;

2.5. reisija keeldub lennule registreerimisest (check-in) või turvakontrolli läbimisest;

2.6. reisija ei maksa ette nähtud makse, lõive ja muid tasusid;

2.7. reisija ei esita vajalikke kehtivaid reisidokumente;

2.8. Kui reisija pilet:

a) on kahjustada saanud;

b) on kadunud;

c) piletil märgitud kuupäev on muutunud.

d) on kahtlus, et pilet on omandatud seadusevastaselt või on kahtlus, et isikul ei ole õigust lennutranspordile.

2.9. Kui reisija ei ilmu registreerimise ajal kohale. 

2.10. vedaja ei andnud nendes regulatsioonides mainitud infot;

2.11. pagas ei vasta vedaja nõuetele;

2.12. keeldumine on mõne teise juriidilise asjaoluga õigustatav.


3. EL eeskirjad vedelikele pagasis

3.1. Alates 6. november 2006.a kehtib turvaeeskiri, mis piirab turvakontrolli kaasa võetavate lubatud vedelike kogust. Need eeskirjad kehtivad kõigile reisijatele ELi lennujaamadest väljuvatel lendudel olenemata sihtkohast. See tähendab, et turvakontrollis kontrollitakse, kas teil või teie käsipagasis on vedelikke või muid keelatud esemeid. Eeskirjadega ei ole piiratud nende vedelike kogus, mida saab osta pärast pardakaardi esitamise punkti asuvatest poodidest või ELi lennuettevõtja teenindatava õhusõiduki pardal. 

3.2. Vedelikud (käsipagasis, eraldi pakendites või anumates, millest igaühe maht ei tohi olla rohkem kui 100ml): 

a) vesi ja muud joogid, supid ja siirupid;

b) parfüümid;

c) kreemid, emulsioonid ja õlid;

d) habemeajamisvaht, muud vahud

e) deodorandid;

f) hambapasta ja muud pastad;

g) pihustatavad vedelikud;

h) juuksegeel, dušigeel;

i) ripsmetušs, kreempuuder, muud vedelad kosmeetikavahendid;

j) muud sarnased tooted vedela koostisega


4. Lennujaamas

Kohustuslik:

4.1. näidata turvakontrollis kõiki läbipaistvasse ± sulguriga kotti pakitud vedelikke (üks kott reisija kohta);

4.2. võtta seljast üleriided (jakid, mantlid vms). Need läbivad kontrolli eraldi;

4.3. hoida käsipagas eraldi ning eemaldada sülearvutid ning muud elektroonikaseadmed; elektroonikaseadmeid kontrollitakse eraldi. 


5. Pole keelatud:

5.1. Kanda registreeritud pagasis suuremaid vedelikupakendeid. Vedelikueeskiri kehtib ainult käsipagasile;

5.2. Kanda oma käsipagasis ravimeid või beebitoitu, mis võib osutuda vajalikuks lennu ajal. Sul võidakse paluda tõestada nende vajalikkust ning tõepärasust. 

5.3. Kui sul on kõhklusi enne reisi, küsi infot lennuettevõtte teenindajalt. Me soovime mõistvust ja toredat koostööd lennujaama turvatöötajate ja lennuettevõtte töötajatega.


6. Pagas

6.1. Me soovitame tutvuda enne reisi lennuliini pagasitranspordi eeskirjadega. (Palun pane tähele, et soodsamad lennuliinid ei transpordi pagasit enamikel juhtudel. Täpsema info jaoks soovitame sul meiega ühendust võtta helistades numbrile +372 698 7299 või saates e-kirja: avia@aviazon.ee. Enamik lennuliine ei vastuta väärtuslike ja habraste esemete transpordi eest. Kui sa soovid transportida selliseid esemeid, soovitame sul täita spetsiaalse deklaratsiooni lennujaamas registreerumisel. Vastava deklaratsiooni mittetäitmise korral ei ületa lennuliini vastutus kahjustatud või kaotatud pagasile 1000SDR-i (umbes 1,200 eurot). 

6.2. Kui soovid infot esemete osas, mis kuuluvad ohtlike esemete hulka või kui sa pole kindel, kas su esemeid tohib transportida, võta ühendust aviazon.ee-ga – või saada e-kiri: avia@aviazon.ee. Tööaeg: I-V 09:00-18:00, VI-VIII – suletud.

6.3. Käsipagas

6.3.1. Käsipagasi mõõtmed ei tohi tavaliselt olla suuremad kui 55x40x20cm, kuid iga lennuliin sätestab ise konkreetsed mõõtmed käsipagasile. Kui sa soovid endaga pardale kaasa võtta kindlad esemed, kontrolli, kas lennuliini eeskirjad lubavad seda. Käsipagasi maksimaalne kaalulimiit on 5kg kuni 10kg. 

6.3.2. Kui sa pole täiesti kindel, mis on käsipagasis keelatud, võta meiega ühendust telefonitsi +372 698 7299 või e-posti teel avia@aviazon.ee. Tööaeg I – V 9:00-18:00. VI – VII – suletud. 

6.4. Registreeritud pagas

6.4.1. Piletiga koos saad osta (või on see juba hinna sisse arvestatud) teatud kaalus pagasi. Iga lennuliin sätestab ise tasuta pagasi määrad. Tavaliselt võib lennuliini tavaklassi reisija transportida tasuta kuni 23kg ning äriklassi reisijad kuni 30kg pagasit. Madalama hinnaga lennuliinide pagasitransport ei ole tavaliselt tasuta. Tasuta pagasitransport on märgitud piletil. 

6.4.2. Kõrgemad tasuta pagasitranspordi määrad võivad olla kohased lendudele Ameerika Ühendriikidesse, Kanadasse, Kaug-Idasse või Lõuna-Ameerikasse: 1 kuni 23kg pagas tavaklassi reisijal ning 2 kuni 23kg pagasit äriklassi reisijal. Iga lennuliini reeglid võivad erineva, seega täpsema info saamiseks lubatud tasuta pagasimäära osas võta palun ühendust lendu teenindava lennuliiniga või aviazon.ee-ga. Abi ja info või saada e-kiri avia@aviazon.ee. Meie tööaeg: I-V 09:00-18:00. VI – VII – suletud.

6.4.3. Kui sa soovid transportida palju pagasit, kontakteeru veoteenust osutavate ettevõtetega. Samuti veendu, et ükski kohver ei kaaluks rohkem kui 23kg, vastasel korral võidakse sul paluda pagas ümber pakkida. 

6.4.4. Kui sa pole täiesti kindel, mis on lubatud registreeritud pagasile; sa võtad kaasa rohkem kui ühe kohvri; pagas kaalub rohkem kui 23kg või su pagas on ebastandardne – kontakteeru aviazon.ee-ga või e-kirja teel avia@aviazon.ee enne lendu või enne pileti ostmist. 


7. Pagasi transport Ryanair-ga

7.1. Kui su lennuteenindaja on Ryanair, jäta registreeritud pagas pagasi äraandmise punkti. 

7.2. VÄGA TÄHTIS: Pardakaardil märgitud ajaks pead sa olema saabunud lennuväravasse. Kui sa hilined, on lennuliinil õigus keelduda sind lennule lubamast. Kui sa näed, et hilined, pea meeles, et alati on tasuta registreerimise võimalus hilinevate reisijate pagasile. 

7.3. Kui sa reisid ainult käsipagasiga, mine otse turvakontrolli väravasse. 

7.4. Ryanair’iga on käsipagas tasuta. Enamjaolt võib see kaaluda 10kg, kuid see ei tohi olla suurem kui 55 x 40 x 20cm. Sul võib olla üks pagasiese ning üks väike kaasaskantav kott mitte suurem kui 35 x 20 x 20cm, mida ei kaaluta. Kõik, mis sa ostad maksuvabast poest, peab mahtuma su käsipagasisse. Kuna Ryanair’i lennukites on ruumi ainult 90 käsipagasile, võidakse sult paluda su pagas anda pagasiruumi. Selle eest ei küsita lisatasusid ning selle saab kätte koos teiste äraantavate pagasitega pagasi vastuvõturuumis. 

7.5. Käsipagasis ei tohi olla kergestisüttivaid ega teravaid esemeid (noad, kosmeetilised käärid, küüneviilid ja muud sarnased esemed) ning vedelike hulk ei tohi ületada 100 ml. 

7.6. Maksimaalsed äraantava pagasi mõõtmed on 0.81m (kõrgus); 1.19m (laius); 1.19m (pikkus), kaal kuni 20kg. 


8. Pagasi transport Wizzair’ga

8.1. HOIATUS: Wizzair lennuliin lubab võtta pardale pagasi, mille mõõdud ei tohi olla suuremad kui 42x32x25cm (pagas peab mahtuma reisija istme alla sinu ees), pagasit ei kaaluta

8.2. WizzAir pakub kahte pardapagasi valikut, kuid iga reisija tohib võtta ainult ühe käsipagasi: 

8.3. Suur pardapagas (lisatasudega): kui su pardapagas on suurem kui väike pardapagas, kuid ei ületa mõõtmeid 56 x 45 x 25cm, võid sa selle kaasa võtta lisatasu eest. See peab mahtuma ülemisse pagasisektsiooni. 

8.4. Kui su käsipagasi kaal või mõõtmed ületavad nõutud dimensioone, transporditakse seda äraantava pagasina ning lisanduvad tasud. 

8.5. Äraantav pagas: maksimaalselt ühe pagasieseme mõõtmed: laius: 1,499m, kõrgus: 1,194m, pikkus: 1,715m, mitte raskem kui 32kg. 

8.6. VÄGA OLULINE: Pardapääsmel märgitud ajaks pead sa olema saabunud lennuvärava juurde.Kui sa jääd hiljaks, on lennufirmal õigus keelduda sind pardale võtmast.


9. Keelatud esemete nimekiri

Reisija ei tohi lennukisse kaasa võtta järgmiseid esemeid:

9.1. Välgumihklid ja relvad või esemed, mis võivad tulistada, põhjustada kahjustusi või näevad välja nagu eelmainitud objektid: 

a) kõik tulirelvad ning nende komponendid (välja arvatud teleskoopsihikud);

b) välgumihkli imitatsioonid;

c) suruõhupüstolid ja naelapüstolid;

d) uimastusvahendid ja elektrišokivahendid, näiteks laskemoon, süüteseadeldised, elektrišokirelvad jne;

e) kõik mängurelvad.

f) terava otsa või servaga esemed, mida saaks kasutada relvana ründamiseks või enesekaitmiseks ning mis võivad põhjustada vigastusi, sealhulgas:

g) kirved, odad, jääkirved, suusakepid jne;

h) terad pikema servaga kui 6cm kõikide nugade puhul, sealhulgas raseerijad ja muud terad (väljaarvatud turvalised ja korduvkasutatavad žiletid); 

i) tööriistad, mida saaks kasutada relvana, näiteks skalpellid, kruvikeerajad, puurid, tangid, lõikurid jms.

9.2. Nürid esemed. Igasugused nürid esemed, millega saab tekitada vigastusi: 

a) kõik kaikad ja toikad; rulad, kajakki- ja kanuu aerud jms. 

b) sõjaväetööriistad, nt riisikoot jms.

9.3. Lõhke- ja süüteained ning nende komponendid – kõik lõhkeained ja kergesti süttivad materjalid võivad ohustada reisijaid ning pardatöötajad ja lennuki turvalisust:

a) laskemoon, sütikud, detonaatorid ja süütenöörid, lõhkeained jne.

b) miinid, granaadid, ilutulestik ja muu pürotehnika, suitsupadrunid jne. 

c) gaas ja gaasiseadmed – butaan, propaan, hapnik; 

d) süttiv vedelkütus (aerosoolvärv, värvianumad jne)

e) joogid kõrgema alkoholisisaldusega kui 70%

9.4. Keemilised ja mürgised ühendid – kõik keemilised ja mürgised ühendid, mis võivad ohustada reisijaid ning pardatöötajaid ning lennuki ohutust:

a) happed ja alkaloidid, sublimeerimis- või valgendamisgeelid jne;

b) tegutsemisvõimetuks muutvad pihustid – pipragaas, pisargaas jne;

c) mürgised või nakkuslikud bioloogilised riskifaktorid – nakatunud veri, bakterid, viirused jne

d) radioaktiivsed materjalid;

e) isesüttivad objektid.


Tingimused

Lennuliini kehtestatud eeskirjad kuupäeva- ja nimemuutustele, pagasi tagastamisele
Pileteid ostes/broneerides palun tutvu ka valitud lennuliini eeskirjadega.

Jälgi lennupiletit broneerides broneerimissüsteemi juhiseid. Pilet saadetakse sulle elektrooniliselt postkasti. Kui sul on küsimusi, siis võta meiega ühendust telefonitsi või e-posti teel. 

Peale makse sooritamist ja kättesaamist saadetakse koheselt sulle e-posti teel e-pileti kinnitus.

Peale pileti ostmist hakkavad kehtima lennufirma reeglid ja eeskirjad.

Vastavalt meie tingimustele ja kohalduvatele seadusaktidele vastutame me ainult otsese kahju/kaotuse eest, mis on tekkinud meie teenuse mittevastavusest. Kahjuhüvitise määr sõltub sinu broneeringu suurusest.

Originaalsed Leedu versiooni tingimused on tõlgitud teistesse keeltesse. Tegemist ei ole professionaalse tõlkega ning seega ei saa tugineda neile oma õiguste kaitseks. Tõlgitud tekst on lehekülje külastaja informeerimiseks. Juhul, kui tingimustes esineb ebakõlasid või vääraid tõlgendusi, on leedukeelne versioon lõpliku sõnaõigusega ja kohalduv versioon. 

Kui mõni nendest tingimustest osutub vigaseks, tühiseks või mittejõustatavaks kehtivad ülejäänud tingimused endiselt ning sa pead neist tingimustest kinni pidama. Sellisel juhul kehtib vigane tingimus vastavalt seaduses kehtestatud kohalduvale maksimaalsele ajale.


Kaebused

Kaebuse korral palume esitada vastavad dokumendid ja tõendid e-posti teel aadressile: avia@aviazon.ee Nõudeid uuritakse vastavalt Leedu Vabariigi seadusandlusele.